THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Je poměrně známou skutečností, že Japonci mají až nepochopitelnou zálibu v heavymetalu, grindcoru a noise... vskutku zvláštní národ. V zásadě do té první škatulky záhadně zapadá i tamější partička s prapodivným názvem „opojná hrabivost“. Na bizarním klonu mezi klišovitým heavymetalem, ostrým thrashem a Dream Theater je zajímavá především jejich snaha o originální vyznění. Ačkoli po instrumentální stránce na tom NG nejsou zle, ta originalita jaksi nikde... Někomu bude možná vadit jinak slušný, ale vysoký ječivý melodický heavy zpěv, který volně přechází do vrčivého thrashového vokálu. Anglická výslovnost Ryoujiho Azumy je poněkud úsměvná... velmi mírně řečeno. Za zmínku však rozhodně stojí kytarové umění Hiroshiho Yamashity, který si kdovíproč dává hloupě přezdívat Warzy... Právě v kytarách nacházím ony styčné body s Dream Theater, ačkoli Petrucci by mi asi dal facku...
No nic. Narcotic Greed nejsou ničím převratným, dokonce ani ničím, co by nějak výrazněji zvlnilo klidnou hladinu heavythrashového oceánu, na kterém se již léta prohánějí rychlé trojstěžníky, jež jsou sice namnoze krásné, ale působí povětšinou spíš jako muzejní exponáty. Přestože se jedná o mladou kapelu, tak ani Narcotic Greed rozhodně nepovedou peloton. Milovníkům nabroušených riffů, ječivého zpěvu a staré Bay Arey se značným nádechem progresivity se ovšem vyplatí u nich na chvíli setrvat s pozorným uchem – jejich muzika má totiž své nesporné kvality i kouzlo, ač více nostalgické než překvapující. Překvapující je pro tuzemského posluchače spíš booklet s motivem jakéhosi japonského meditativního surrealismu, který mj. obsahuje přepisy textů v japonštině. Taky úsměvné, zejména v momentech, když zjistíte, o čem že ta muzika je... songy jako Don´t Trust Anybody nebo End Is Near vyznívají vskutku zvláštně... Jsem z tohoto CD dost rozpačitý; nevím totiž jestli si spokojeně poklepávat nohou při jinak povedených docela povedených skladbách, nebo se útrpně usmívat při poslechu toho strašného přízvuku a pohledu na slovo „Ďakujem“ v závěru děkovačky, které zřejmě pochytili od bývalého stájového kolegy Martina Lukáče... Proč?
7 / 10
Yuuichi "Bomber" Senda
- basová kytara
Masayuki "Justice" Higuchi
- bicí
Hiroshi "Warzy" Yamashita
- kytara
Ryouji "Dan" Azuma
- vokál
1. Don't Trust Anybody
2. Shotgun Highway
3. Deleted Illusion
4. 3:16(Instrumental)
5. Thug City
6. Dulling Generation
7. Damn'em All
8. Operetta (Instrumental)
9. Humanchain
10. End Is Near
Twicet of Fate (2001)
FATAL (1994)
Hudobne je to počúvateľné, len spevák kazí dobrý dojem tým, ako to celé ukvílil.... S iným spevom by to bolo parádne...
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.